• مرکز مشاوره رها:88971606

  • برای رسیدن به هر موفقیت فردی، ابتدا باید تغییری در باورهای خود ایجاد کرد.

  • کوچکترین اقدام، بهتر از بزرگترین تصمیم است.

  • بهترین راه برای پیش بینی آینده ات، ساختن آن است.

  • زندگیتان با شانس بهتر نمی شود بلکه با تغییر بهتر می شود....

  • با انکار وجود یک زخم، شما نمی توانید آن زخم را ترمیم کنید.

لذت‌های فوری قاتل موفقیت هستند.

کد بلاگ : #718
تاریخ انتشار : یکشنبه, 25 فروردین 1398 18:21
تعداد بازدید : 283
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
لذت‌های فوری قاتل موفقیت هستند.
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اگر شما مایل نیستید که برای مدت زمان طولانی جهت رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود زحمت بکشید، مطمئنا پس از مدت کوتاهی از وضعیت فعلی خود راضی می‌شوید و هیچ وقت طعم رسیدن به موفقیت در زندگی را نخواهید چشید؛ بنابراین سعی کنید از این لذت‌های زودگذر که قاتل موفقیت در زندگی هستند به طور جدی پرهیز کنید.
 لطفا یک لحظه فکر کنید و برخی از بزرگترین آثار تاریخ بشری را در نظر بگیرید. ما به ساختار‌های باشکوهی مانند برج ایفل، نقاشی‌های زیبا مانند «شب ستاره» ونسان ون گوگ و تراژدی‌های غم انگیز مانند «رومئو و ژولیت» ویلیام شکسپیر اشاره می‌کنیم. اگر هنرمندان ایجاد کننده این آثار سریع راضی می‌شدند، آیا به نظرتان می‌توانستند سردمدار حوزه فعالیتی خود شوند؟ به هر حال، ما شک داریم.
 
همه‌ ما به خوبی می‌دانیم که آن‌ها احتمالا صد‌ها بار تلاش کردند و سرانجام موفق شدند تا هنری را ایجاد کنند که هنوز هم با گذشت قرن‌ها الهام بخش بسیاری از مردم است.

به همین منظور در این مقاله برای شما سه موردی که نشان دهنده رضایت فوری شماست و قاتل موفقیت در زندگی هستند را بیان کرده ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ - شما فکر می‌کنید که دنیا به شما بدهکار است
والدین شما ممکن است شما را به این باور برسانند که شما می‌توانید هر کاری را که در ذهن خود در نظر می‌گیرید، انجام دهید. آن‌ها برای ایجاد این باور در ذهن شما اشتباه نکرده اند، اما ممکن است جزئیاتی را فراموش کرده باشند. شما می‌توانید به هر چیزی که در ذهن خود در نظر می‌گیرید، تا زمانی که به آن احتیاج دارید، دست پیدا کنید. اولین اثر «استیون کین»، به نام «کری» بار‌ها توسط افراد مختلف رد شد.

«جی کی رولینگ» نویسنده سری کتاب‌های مشهور «هری پاتر» قبل از معروف شدن بسیار مورد انتقاد ناشران مختلف قرار گرفت و کسی توجه چندانی به او نمی‌کرد. «مایکل جردن» با توانایی ذاتی برای بازی بسکتبال متولد نشد. او سال‌ها تمرینات بسیار سختی را انجام داد تا بالاخره توانست به ده قهرمانی در مسابقات MBA دست پیدا کند.

اگر شما مایل نیستید که برای مدت زمان طولانی جهت رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود زحمت بکشید، مطمئنا پس از مدت کوتاهی از وضعیت فعلی خود راضی می‌شوید و هیچ وقت طعم رسیدن به موفقیت در زندگی را نخواهید چشید؛ بنابراین سعی کنید از این لذت‌های زودگذر که قاتل موفقیت در زندگی هستند به طور جدی پرهیز کنید.


۲ - شما معتقد هستید که پاسخ همه چیز را می‌دانید
رسیدن به موفقیت در زندگی مستلزم دقت و توجه به جزئیات است. اکثر نویسنگان موفق و معروف در ابتدا توسط بسیاری از ناشران مورد انتقاد قرار گرفتند، زیرا معتقد بودند که آثار آن‌ها به اندازه کافی قوی نیست. مدیران اغلب هوش هیجانی را رد می‌کنند، زیرا آن‌ها فکر می‌کنند که این موضوع باعث کاهش چشمگیر بهره وری در آن‌ها می‌شود.

برخی از مربیان اغلب راهنمایی و مشاوره‌های روان شناسی را قبول ندارند، زیرا می‌گویند که باعث انحراف افراد می‌شود و به آن‌ها به عنوان قاتل موفقیت خود نگاه می‌کنند. سیستم آموزشی ما ممکن است شما را به این باور برساند که اگر شما بهترین باشید، می‌توانید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

اما ما به هیچ عنوان این نظر را قبول نداریم و معتقد هستیم که این باور، چیزی جز یک رویاپردازی نیست. اگر تمایل دارید که به معنی واقعی کلمه به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید، باید بدانید که ممکن است همه چیز را ندانید و گاهی باید از دیگران کمک بخواهید. در غیر این صورت فورا به وضعیت کنونی خود رضایت می‌دهید و این قاتل موفقیت، روی شما اثر می‌گذارد و دستاورد‌های شما را به طور کلی از بین می‌برد.


۳ - شما از امتحان کردن مواردی را که در آن خوب عمل نمی‌کنید، سر باز می‌زنید
فردی در مورد تجربه اش می‌گفت که من چندین ماه در کلاس پیلاتس شرکت کرده ام، زیرا احتیاج داشتم که نیروی بدنی خود را افزایش دهم. مربی ام به من گفت که از این که یک فرد متعهد در کلاسش حضور دارد بسیار هیجان زده است. من می‌دانم که بالا نگه داشتن انگیزه برای انجام کار‌های سخت بسیار دشوار است و نیاز به یک اراده آهنین دارد. اما من متوجه شدم که این تنها راهی است که با استفاده از آن می‌توانیم توانایی‌ها و مهارت‌های خود را بهبود ببخشیم.

چند سال پیش من برای اولین بار در کلاس یوگا شرکت کردم، ولی به شدت از آن متنفر بودم! زیرا حتی نمی‌توانستم تمرینات مچ پا را انجام دهم. ایستادن روی انگشتان پا و حفظ تعادل بسیار برایم دشوار و طاقت فرسا بود. عضلات بدنم به حدی ضعیف بود که از شدت ضعف بسیار خجالت می‌کشیدم. ولی من ناامید نشدم و با تلاش و امیدواری فراوان به تمریناتم ادامه دادم. هم اکنون من عاشق یوگا هستم و به راحتی می‌توانم تمرینات آن را انجام دهم.

اکنون به این نتیجه رسیده ام که اگر من همان ابتدای کار صبر و استقامت کافی نداشتم، به هیچ عنوان نمی‌توانستم در این زمینه موفق شوم. درست است که انجام این کار بسیار دشوار بود، ولی من بالاخره با موفقیت از پس انجامش برآمدم؛ بنابراین اگر شما هم مایل به انجام کاری نیستید، ممکن است آن را نیمه کاره رها کنید و فورا از موقعیت فعلی خود راضی شوید. لازم است که همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که قاتل موفقیت در زندگی بسیار پنهانی عمل می‌کند. باید سعی کنید در مسیر باقی بمانید و به حرکت خود ادامه دهید.

اگر کاری آسان باشد، همه از پس انجام آن بر می‌آیند. به همین خاطر است که اگر شما سریعا احساس رضایت کنید، به هیچ موفقیتی دست نخواهید یافت. پس تمام تلاش و استقامت خود را به کار بگیرید و با جدیت از مواردی که در این مقاله ذکر کردیم و به عبارتی قاتل موفقیت هستند، دوری کنید تا بتوانید به تمام اهداف بزرگ و کوچک خود در زندگی دست پیدا کنید.

منبع: میگنا


خشونت
خشونت
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد

اطلاعات تماس
آدرس مرکز: تهران - خیابان فلسطین شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، کوچه میرسرابی، پلاک 1، طبقه اول.
شماره تماس: 7- 88971606
ساعات تماس: همه روزه به غیر از جمعه ها و پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 الی 20
شماره فکس: 88963091
شماره مشاوره تلفنی:
9092301510 از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16
ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 20

آدرس کانال تلگرامی مرکز مشاوره رها :  rahaclinic@

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مرکز مشاوره رها می باشد.
طراحی سایت - هاست : وب سپنتا