• مرکز مشاوره رها:88971606

  • برای رسیدن به هر موفقیت فردی، ابتدا باید تغییری در باورهای خود ایجاد کرد.

  • کوچکترین اقدام، بهتر از بزرگترین تصمیم است.

  • بهترین راه برای پیش بینی آینده ات، ساختن آن است.

  • زندگیتان با شانس بهتر نمی شود بلکه با تغییر بهتر می شود....

  • با انکار وجود یک زخم، شما نمی توانید آن زخم را ترمیم کنید.

همایش نقش خشونت خانوادگی در ناهنجاری های اجتماعی

کد بلاگ : #191
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 24 مرداد 1392 16:57
تعداد بازدید : 1097
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
همایش نقش خشونت خانوادگی در ناهنجاری های اجتماعی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نقش خشونت خانوادگی در ناهنجاریهای اجتماعی


همایش نقش خشونت خانوادگی در ناهنجاری های اجتماعی

 

نتایج یک تحقیق با عنوان "عوامل موثر در بروز همسرآزاری" مورخ 86/08/01 روزدوشنبه در همایش "نقش خشونت خانوادگی در ناهنجاریهای اجتماعی "  در کرج ارایه شد.

مجری این تحقیق که خود محقق علوم رفتاری وعضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج است در این همایش گفت : جامعه آماری این تحقیق بیش از یک هزار زنی که مورد ضرب و شتم همسران خود قرار گرفته‌اند را در بر می‌گیرد

دکتر "سعید شعبانی " افزود: در این تحقیق مشخص شد که بین سن این زنان و همسرآزاری، رابطه معناداری وجود دارد و زنان متاهل با سن پایین بیشتر مورد آزار و خشونت همسران قرار گرفته اند.

وی تصریح کرد: همسر آزاری بیشتر در زنان ۱۵تا ۲۵سال دیده می‌شود که این خود نشاندهنده کم تجربگی، نداشتن آشنایی با مهارتهای زندگی و فقدان آگاهی از چگونگی رویارویی با مشکلات زندگی مشترک است .

شعبانی اظهارداشت : در این تحقیق شغل مردان به چهار دسته شامل کارمند عالی رتبه، کارمند متوسط ،شغل آزاد و شغل آزاد وابسته تقسیم بندی شد که به گفته وی نتایج آن نشان می‌دهد همسرآزاری در میان مردان با شغل آزاد بیشتر است.

وی، مصرف موادمخدر و الکل، فقر اقتصادی خانواده مرد و سابقه ارتکاب جرم در مردان را از دیگر مولفه‌هایی برشمرد که زمینه های بروز خشونت و همسرآزاری را در خانواده های ایرانی فراهم کرده است .

شعبانی خاطرنشان کرد: هرچند تحصیلات و درآمد در کشورهای غربی یکی از عوامل موثر در همسرآزاری است اما این تحقیق نشان داد که مهمترین عوامل در بروز همسرآزاری در کشور ما ،مسایل فرهنگی و تربیتی خانواده هاست. وی نداشتن علاقه ،فقدان تفاهم اخلاقی و تعدد زوجین را از دیگر عوامل موثر در بروز همسرآزاری در کشورمان ذکر کرد.

وی تصریح کرد: همسرآزاری یکی از آسیبهای اجتماعی پنهان است که معمولا در محیط بسته خانه شکل می‌گیرد و سبب از هم گسیختگی خانواده می‌شود که قربانیان اصلی آن زنان و کودکان هستند.

شعبانی یادآور شد: باتوجه به اینکه همسرآزاری یک معضل اجتماعی است وپیامدهای منفی فراوانی برای جامعه دارد ، مشارکت همه نهادهای اجرایی و آموزشی برای ریشه کردن این معضل بسیار ضروری است .

دراین همایش بیش از ۷۰۰نفر ازدانشجویان، استادان ،محققان، پرستاران، روانشناسان، کارشناسان علوم تربیتی، مسوولان محلی، استانی و چند تن از فرماندهان نیروهای انتظامی حضور داشتند.

این همایش یکروزه با همکاری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سالن جاسبی این دانشگاه برگزار شد.خشونت
خشونت
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد

اطلاعات تماس
آدرس مرکز: تهران - خیابان فلسطین شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، کوچه میرسرابی، پلاک 1، طبقه اول.
شماره تماس: 7- 88971606
ساعات تماس: همه روزه به غیر از جمعه ها و پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 الی 20
شماره فکس: 88963091
شماره مشاوره تلفنی:
9092301510 از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16
ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 20

آدرس کانال تلگرامی مرکز مشاوره رها :  rahaclinic@

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مرکز مشاوره رها می باشد.
طراحی سایت - هاست : وب سپنتا