• مرکز مشاوره رها:88971606

  • برای رسیدن به هر موفقیت فردی، ابتدا باید تغییری در باورهای خود ایجاد کرد.

  • کوچکترین اقدام، بهتر از بزرگترین تصمیم است.

  • بهترین راه برای پیش بینی آینده ات، ساختن آن است.

  • زندگیتان با شانس بهتر نمی شود بلکه با تغییر بهتر می شود....

  • با انکار وجود یک زخم، شما نمی توانید آن زخم را ترمیم کنید.

همایش پیشگیری از همسر آزاری

کد بلاگ : #190
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 24 مرداد 1392 16:49
تعداد بازدید : 1012
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
همایش پیشگیری از همسر آزاری
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کنگره علمی همسرآزاری با هدف بررسی سیاست‌گذاری‌های اجتماعی در حوزه خشونت علیه زنان، علل زمینه‌ساز و راهکارهای پیشگیری

همایش پیشگیری از همسر آزاری

چهارشنبه هفتم مرداد ماه 1388 کنگره علمی همسرآزاری با هدف بررسی سیاست‌گذاری‌های اجتماعی در حوزه خشونت علیه زنان، علل زمینه‌ساز و راهکارهای پیشگیری از آن با مشارکت دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی و سازمان پزشکی قانونی در ستاد بهزیستی کشور برگزار شد.

در این کنگره یک روزه که پزشکان و متخصصان سازمان پزشکی قانونی و کارشناسان دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی حضور داشتند علاوه بر کلیات مقوله همسرآزاری، پژوهش‌های پزشکی قانونی در همسرآزاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر قهرمانی‌نژاد در این همایش گفت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین پایه مدنیت، مسأله تشکیل خانواده است و اساس عالم بر مبنای زوجیت آفریده شده و اگر از تمام پدیده‌های عالم، مسأله زوجیت را بگیریم این پدیده‌ها خاصیت خود را از دست می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابزار کلامی محبت و علاقه همسران در اسلام اشاره کرد و گفت: در بحث خانواده در اسلام، احادیث و روایات متعددی وجود دارد و در آنها به عشق و علاقه و ابراز محبت کلامی بین همسران اشاره شده و بر دوام محبت بین زن و شوهر تأکید شده است.

در ادامه سیدحسن موسوی‌چلک گفت: وقتی عملکرد اورژانس اجتماعی را در سال گذشته مرور کردیم، متوجه شدیم که 35 درصد فراوانی‌ها مربوط به خشونت‌های خانگی شامل همسرآزاری، کودک‌آزاری و سالمندآزاری است و در حوزه همسرآزاری محور کار دفتر ما، سیاست‌گذاری اجتماعی در حوزه خشونت علیه زنان است.

وی با اشاره به نکاتی در مورد همسرآزاری ادامه داد: اصل اول این است که خشونت محدود به یک جامعه خاص نیست و اصول بعدی در این حوزه عبارت است از محدود نبودن به درون خانواده، پذیرفتن خشونت خانوادگی به عنوان یک واقعیت اجتماعی، غیرممکن بودن کنترل خشونت بدون بررسی سایر زمینه‌های مرتبط، و پذیرفتن اینکه خشونت موضوعی فرابخشی است.

دکتر آزیتا خاتمی سرپرست بخش زنان اداره معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی سخنران دیگر کنگره بود که در مورد همسرآزاری، کلیات، علل زمینه‌ساز و راهکارهای پیشگیری از آن صحبت کرد.

دز ادامه آرمین‌دخت احمدی کارشناس‌ارشد روانشناسی بحث خود را با عنوان آسیب‌های روانی ناشی از همسرآزاری ارایه کرد و گفت: از نظر سازمان بهداشت جهانی (W.H.O)همسرآزاری، از آسیب‌های اجتماعی پنهان است و خشونت خانگی به خصوص همسرآزاری، پدیده‌ای است که از آن به عنوان یک معضل بهداشتی یاد می‌شود و این نوع خشونت‌ها (به خصوص علیه زنان)نوعی خشونت نسبت به بشر و نوعی جنایت تلقی شده است.

این کنفرانس یک روزه با همکاری معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی و سازمان پزشکی قانونی با موضوع همسر آزاری روز چهارشنبه 7 مردادماه در سالن اجتماعات ستاد سازمان برگزار شد.

http://www.womenrc.ir/News/36855.htm
خشونت
خشونت
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد

اطلاعات تماس
آدرس مرکز: تهران - خیابان فلسطین شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، کوچه میرسرابی، پلاک 1، طبقه اول.
شماره تماس: 7- 88971606
ساعات تماس: همه روزه به غیر از جمعه ها و پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 الی 20
شماره فکس: 88963091
شماره مشاوره تلفنی:
9092301510 از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16
ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 20

آدرس کانال تلگرامی مرکز مشاوره رها :  rahaclinic@

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مرکز مشاوره رها می باشد.
طراحی سایت - هاست : وب سپنتا